Strefa Rodzica

Strefa Rodzica: Warsztaty umiejętności rodzicielskich

Warsztaty umiejętności rodzicielskich

Zapraszamy do udziału w warsztatach psychoedukacyjnych mających na celu wspieranie umiejętności wychowawczych rodziców.
Udział w zajęciach zapewnia rozwój i opanowanie konkretnych umiejętności wychowawczych, takich jak:

• motywowanie dziecka do współdziałania,
  • konstruktywne rozwiązywanie konfliktów,
  • modyfikowanie nieodpowiednich zachowań dziecka,
  • wspieranie procesu usamodzielniania się dziecka oraz nabywania umiejętności samodyscypliny,
  • budowanie realnego poczucia własnej wartości dziecka,
  • rozpoznawanie, wyrażanie i akceptowanie uczuć,
  • aktywne, wspierające słuchanie,
  • wyrażanie rodzicielskich oczekiwań i ograniczeń w taki sposób, aby były one przez dziecko respektowane.

Realizatorami warsztatów są psycholodzy oraz pedagodzy, którzy ukończyli wymagane szkolenia, mający doświadczenie terapeutyczne oraz umiejętność pracy z grupą osób dorosłych.
Zajęcia prowadzone są metodami warsztatowymi, obejmują osiem dwugodzinnych spotkań, odbywających się raz w tygodniu są odpłatne (300 zł od osoby/400 zł od obojga rodziców).

Zgłoszenia przyjmujemy i udzielamy szczegółowych informacji
pod numerem telefonu 784 35 22 33 lub mailowo dobrystartprzedszkole@wp.pl