Strefa Rodzica

Oferta

Niepubliczne przedszkole Dobry Start prowadzą osoby pełne zapału, które lubią pracę z dziećmi. Nasza placówka ma kameralny charakter, dlatego każde dziecko może liczyć na indywidualne podejście, co jest niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego w wieku przedszkolnym. Dzieci w przedszkolu otoczone są życzliwym i empatycznym gronem pedagogicznym, osobami, które potrafią nie tylko uczyć i wychowywać, ale także współodczuwać i rozumieć ich potrzeby.

Szeroka gama zajęć

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej przedszkole Dobry Start jest wpisane w rejestr placówek edukacyjnych. Zapewnia bogatą ofertę dydaktyczno-wychowawczą (a wszystko to w ramach opłaty za przedszkole):

• zajęcia edukacyjne prowadzone zgodnie z podstawą programową,
  • język angielski  – trzy godziny konwersacji każdego dnia oraz trzy razy w tygodniu zajęcia grupowe,
  • rytmika/umuzykalnienie – trzy razy w tygodniu,
  • gimnastyka korekcyjna/kompensacyjna z elementami integracji sensorycznej – dwa razy w tygodniu,
  • zajęcia gimnastyczne każdego dnia,
  • twórcze zajęcia plastyczne – każdego dnia,
  • zajęcia logopedyczne indywidualne i grupowe – codziennie,
  • zajęcia teatralne – raz w tygodniu,
  • zajęcia ceramiczne – raz w miesiącu,
  • logopedyczne badania profilaktyczne,
  • konsultacje psychologiczne i pedagogiczne,
  • poza tym: okolicznościowe prezenty, wydarzenia specjalne,
  • dla rodziców: warsztaty umiejętności wychowawczych, stałe wsparcie psychologiczno-pedagogiczne.

Dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych obejmujemy profesjonalną pomocą psychologiczno-pedagogiczno-logopedyczną

Pracujemy między innymi w oparciu o:

• indywidualne programy terapeutyczno-edukacyjne,
  • indywidualne i grupowe terapie pedagogiczne, logopedyczne, psychologiczne,
  • metodę Dobrego Startu,
  • metodę ruchu rozwijającego W. Sherborne,
  • terapię ręki,
  • hipoterapię,
  • integrację sensoryczną,
  • muzykoterapię.

Plan zajęć terapeutycznych jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka oraz rodzaju i stopnia niepełnosprawności. Jest elastycznie modyfikowany w zależności od postępów dziecka w danym obszarze objętym oddziaływaniami terapeutycznymi.

Gdzie nas znaleźć?

Dobry Start - Przedszkole